Przejdź do głównej treści
Otwórz wyszukiwarkę
Szukaj
Zamknij wyszukiwarkę Wyczyść Szukaj
Producent: K&F Concept (przejdź do produktów)

Karbonowy Statyw K&F Concept A225C0 KF09.077V3 155cm

Przejdź do sekcji Opinie
Cena 499,00 zł
szt.
Dostępność:
Od ręki w sklepie
Czas wysyłki: Do 48h
Dostawa od 11,00 zł - Orlen Paczka

Dostawa 1-2 dni robocze

Zapytaj o produkt

Opis

Karbonowy Statyw K&F Concept A225C0 KF09.077V3 155cm 

K&F Concept A225C0 to statyw fotograficzny 2w1 łączący funkcjonalność tripodu i monopodu. Wyposażony w głowicą kulową z odpinaną szybkozłączka w standardzie Arca Swiss z gwintem 1/4'' umożliwi montaż aparatu, niewielkiej kamery czy uchwytu na telefon. Wykonany z włókna węglowego z elementami magnezu i aluminium jest wyjątkowo lekki, a przy tym odporny na uszkodzenia mechaniczne - jego maksymalny udźwig wynosi 4 kg

 

Nóżki w modelu A225C0 składają się z pięciu sekcji i są blokowane za pomocą pokręteł pokrytych antypoślizgową warstwą gumy. Długość każdej z nich jest regulowana niezależnie, zaś system zapadek pozwala rozłożyć je szerzej, a także poprowadzić niemal równolegle do podłoża. Każda z nóżek jest zakończona antypoślizgową stopką. Na czas transportu i przechowywania nogi są obracane o 180 - po całkowitym złożeniu statyw ma zaledwie 35 cm.

 

W pozycji tripodu maksymalna wysokość statywu to 155 cm. Centralna kolumna składa się z dwóch sekcji - jej długość wynosi odpowiednio 26-40 cm. Na jej końcu znajduje się hak na sprężynie do zawieszenia przeciwwagi. Hak można wykręcić, a całą kolumnę zamontować odwrotnie. Nóżka-monopod może być połączona bezpośrednio z głowicą lub z całą kolumną - poszczególne elementy posiadają gwinty 3/8''. Dzięki temu możemy korzystać z mniejszego i bardziej poręcznego monopodu o wysokości 37-116 cm lub z jego większej wersji oferującej zakres 65-159 cm. Nóżka-monopod posiada także szeroką, piankową rączkę.

 

Głowica kulowa została wyposażona w poziomicę, podziałkę kątową 360 oraz milimetrową od -10 do +10 mm, co pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości w fotografii makro. Położenie głowicy reguluje się za pomocą dwóch zacisków - dolnego i górnego - które blokują jej kąt obrotu oraz położenie kuli.

Do statywu dołączono wzmacniany futerał z paskiem na ramię oraz instrukcję obrazkową.

 

Cechy

 

  • Uniwersalny statyw fotograficzny 2w1: tripod i monopod
  • Regulacja wysokości statywu: 35-155 cm
  • Regulacja wysokości monopodu: 37-116 cm / 65-159 cm
  • Obrót centralnej kolumny: 180
  • Hak do przeciwwagi
  • Udźwig: 4 kg
  • Sekcje nóżek: 5
  • Sekcje sztycy: 2
  • Rodzaj blokady: obracane zaciski
  • Antypoślizgowe stopki
  • Głowica kulowa
  • Poziomica
  • Podziałka kątowa 360
  • Podziałka milimetrowa -10 / +10 mm
  • Odpinana szybkozłączka
  • Gwint montażowy 1/4''
  • Standard Arca Swiss
  • Piankowa rączka
  • Szybkie składanie
  • Materiał: włókno węglowe (karbon), magnez, aluminium
  • Waga: 1 kg
  • Długość po złożeniu: 35 cm
  • W komplecie pokrowiec
  • Kod producenta: KF09.077 V3 / A225C0

 

 

Zastosowanie

 

Statywy fotograficzne K&F Concept odznaczają się bardzo dużą funkcjonalnością oraz wytrzymałością. Ich cechą charakterystyczną jest odwrotne składanie nóżek, które znacznie ułatwia transport, także w formie bagażu podręcznego zabieranego na pokład samolotu czy do pociągu. Głowica kulowa pozwoli na fotografowanie pod niemal dowolnym kątem, a dodatkowa opcja przepięcia centralnej kolumny ułatwi wykonywanie zdjęć bezpośrednio z góry, np. na potrzeby fotografii makro. Możliwość przekształcenia statywu w monopod, a także przepięcia kolumny centralnej głowicą do dołu sprawiają, że A225C0 to produkt skierowany do fotografów ceniących sobie przede wszystkim funkcjonalność posiadanego sprzętu.

Opinie

Liczba ocen: 0
Oceń i opisz

Dane kontaktowe

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

713438956

sklep@fotoamigo.pl

K&F Concept

Karbonowy Statyw K&F Concept A225C0 KF09.077V3 155cm

Cena 499,00 zł
bez VAT
szt.