Karty pamięci, czytniki

Karty pamięci, czytniki

Karta pamięci do aparatu to jeden z podstawowych elementów, które musi posiadać każdy fotograf. Do jej najważniejszych zalet zaliczamy: dostępność, niewielką cenę i kompaktowe rozmiary. Korzystając z tego rodzaju nośników danych, nie musisz zabierać ze sobą w plener laptopa z podpiętym dyskiem twardym, aby bezpiecznie przechować zdjęcia z sesji. W ofercie naszego sklepu dostępne są między innymi karty SD, Micro SD i Compact Flash (CF). To właśnie te rodzaje cieszą się największą popularnością wśród osób zajmujących się fotografią.

Wymagający fotografowie i filmowcy docenią warianty kart o największej pojemności. Karta pamięci 128 GB oferuje bardzo dużo miejsca na przechowanie nawet setek zdjęć w wysokiej rozdzielczości i kilkugodzinnych materiałów wideo w jakości 4K. Karta pamięci 32 GB będzie natomiast odpowiednia dla osób fotografujących od święta, które na co dzień nie korzystają z zaawansowanych lustrzanek.

Poza samymi kartami do aparatu warto przyjrzeć się też innym akcesoriom, które ułatwią gromadzenie, edytowanie czy organizowanie zdjęć. Produkt taki jak czytnik kart z pewnością przyda się zarówno profesjonalnym fotografom, jak i amatorom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią.

Karta pamięci do aparatu – na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?

Pojemność jest ważnym kryterium przy zakupie karty pamięci, ale nie jedynym. Wybierając kartę pamięci do aparatu, warto zwrócić uwagę na prędkość zapisu i odczytu danych. Wysoka wartość tego parametru jest istotna szczególnie podczas robienia zdjęć w trybie seryjnym, nagrywania filmów w rozdzielczości 4K UHD czy zgrywania zdjęć na komputer. Kolejnym ważnym kryterium jest szeroko pojęta wytrzymałość karty. Niektórzy producenci, na przykład SanDisk, oferują karty do aparatu odporne na wstrząsy, działanie wody, skrajnych temperatur i promieniowania rentgenowskiego, co pozwala na fotografowanie w ekstremalnych warunkach. Warto oczywiście zwrócić uwagę na format karty. W naszym sklepie internetowym znajdują się produkty zgodne ze starszym standardem CF, jak i najnowszym – SDXC. Karta SD do aparatu charakteryzuje się najlepszymi parametrami i doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

Karty do aparatu – duży wybór pojemności w sklepie Fotoamigo.pl

Zapraszamy już dziś do zapoznania się z naszą ofertą kart pamięci do aparatu i czytników. Zapewniamy duży wybór produktów w konkurencyjnych cenach. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium